Nematomos durys kambaryje: privalumai ir savybės

Nematomos durys kambaryje jau seniai nėra retas reiškinys. Šiuo metu nematomas duris galima įrengti bet kurioje patalpoje ir praktiškai po bet kokiu interjeru. Dėl savo ypatingos konstrukcijos paslėptos durys gali visiškai sujungti su siena. Jų naudojimas vizualiai didina erdvę, suteikia originalumo ir išsaugo dizaino vientisumą.

Nuoroda į produktą https://ergonomiskosdurys.lt/produktas/nematomos-durys/

Rinkoje siūloma šimtai skirtingų modelių, skirtingi pagal medžiagą, konstrukciją ir atidarymo tipą. Bandysime atskleisti „nematomų” durų paslaptį, sužinoti, kokios jos gali būti ir kaip tinkamai jas montuoti.

Kas yra nematomos durys su paslėptu montavimu ir kokie jos privalumai?

Nematomos durys su paslėptu montavimu yra durys, kurios nepastebimos patalpoje. Jų vietą nustato tik durų rankena ir maža sprauga tarp durų sparno ir rėmo. Tačiau galima apeiti net ir šiuos momentus: įsigyti specialią nepastebimą rankeną ir sumažinti spragą.

Nematomų durų Privalumai

 1. Puikiai susilieja su sienos paviršiumi  Tai yra labai patogu, jei kambaryje yra kelios durys. Nematomos durys puikiai tinka spintai, voniai arba sandėliui.
 2. Montavimas be durelių apdailos. Tai neturi jokios įtakos eksploataciniams rodikliams. Tačiau jas galima įrengti bet kur, netgi labai siaurose vietose.
 3. Apdorojimo alternatyvumas. Duris galima dažyti arba klijuoti tapetais, kaip ir sieną.
 4. Tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Tai įmanoma dėka atsparaus aliuminio profilio.
 5. Pagaminamos pagal nestandartinius angų matmenis. Duris su paslėptu montavimu galima pagaminti bet kokio dydžio ir formos. Todėl jas dažnai naudoja mansardoje su nelygiu lubų paviršiumi arba erdvėse po laiptais.
 6. Geras garso ir šilumos izoliacija.
 7. Priežiūros paprastumas. Nereikalauja reguliaraus apdorojimo, tačiau ilgesniam tarnavimo laikotarpiui rekomenduojama vengti agresyvių valiklių naudojimo.
 8. Šviesos angos padidėjimas. Speciali konstrukcija prisideda prie to, kad durys atidarytos padidina erdvę.Šios „nematomos durys” yra išskirtinės ne tik dėl savo išvaizdos, bet ir funkcionalumo, todėl jos gali tapti puikiu interjero sprendimu.

Nematomų durų konstrukcija

Nematomų durų paslaptis slypi jų neįprastoje konstrukcijoje. Norėdami pasiekti „nematomumą”, gamintojai naudoja kelis techninius metodus.

 1. Nėra apdailos elementų . Tai padeda durrims sulieti su siena ir suteikia tvarkingą durų angos apipavidalinimą.
 2. Nematomos rankenos.  Jei konstrukcija apima pasukamasias priemones, rankenos gali būti visiškai nenaudojamos.Šios konstrukcijos gali būti įrengiamos tik tarp kambarių ir netinka naudoti išorėje.

Nematomų Durų tipai

Pagal konstrukcijos tipą

 1. Vienos krypties durys. Pagrindinis šios rūšies privalumas yra mažas storis.
 2. Dviejų krypčių nematomos durys. Jos montuojamos, kai pertvara yra pakankamai stora. Nematomos durys gaminamos iš lengvų medžiagų, todėl nesunkina konstrukcijos. Durys gali turėti skirtingą konfigūraciją ir dizainą. Pavyzdžiui, iš vienos pusės jos gali būti „nematomos”, o iš kitos – dekoruotos.

Durys pagal atidarymo būdą

 1. Nematomos šoninės durys (slenkamos). Atidarymo metu durys slenka tiesiai palei sieną arba įsiverčia į sienoje esančią angą. Jos puikiai tinka mažoms erdvėms, nes sutaupo vietą.
 2. Paprastos atsukamos durys. Jos atidaromos paspaudus vieną iš durų šonų. Tai universalus variantas, tinka tiek biurams, tiek gyvenamoms patalpoms.
 3. Karuseles durys. Atidarymo ašis yra centre, todėl durys ne atsidaro įprastu būdu, bet pasukasi į šonus, suteikiant erdvę. Dažniausiai karuseles arba rotacinės durys montuojamos vietose su dideliu praeinamumu, tokiuose kaip parduotuvės, vaistinės, medicinos įstaigos, grožio salonai ir kt.
 4. Pendulinės durys. Jos atsidaro į abi puses, panašiai kaip metro durys.Šios „nematomos durys” yra ne tik išskirtinės dėl savo išvaizdos, bet ir funkcionalumo, todėl jos gali būti puikiu dizaino ir erdvės išnaudojimo sprendimu.

Nematomų durų Apdailos Galimybės

Gamintojai siūlo įvairių tipų apdailą, įskaitant:

 1. Gamykliniai modeliai: Kai kurie durų modeliai jau yra apdailinti dažais, laminuota plėvele arba fanera.
 2.  Dekoravimas: Taip pat galite pasirinkti duris, kurias galėsite dekoruoti savo rankomis. Šis pasirinkimas gali būti nepastebimas, jei jį sukursite taip, kad derėtų prie sienos paviršiaus spalvos ir tekstūros.Kuriant monolitinius interjerus, dažniausiai naudojamos tokios drobės apdailos formos:

 • Tapyba: Durys gali būti dažomos tiesiogiai ant jų, suteikiant joms unikalų ir individualų stilių.
 • Tapetai: Durys gali būti užklijuotos tapetais, suteikiant įdomų ir įvairų vizualinį efektą.
 • Plokštės: Durų paviršiui gali būti pritvirtintos plokštės arba panelės, suteikiančios struktūrą ir tekstūrą.
 • Fanera: Fanera gali būti naudojama kaip apdailos medžiaga, suteikianti natūralų ir šiltą įspūdį.

Durys, kurios yra įleidžiamos po paveikslu, yra paprasčiausias būdas dekoruoti duris ir suteikti jiems diskretišką išvaizdą.

Paveikslas nutapytas tokiomis pačiomis spalvomis kaip ir siena. Durų vietą galima atskirti pagal nedidelį tarpą (apie 2 mm) aplink visą durų varčios perimetrą. Naudojant nestandartines dažymo atmainas (grafiti, peizažo imitacija), šiuos tarpus galima visiškai paslėpti.

Nematomų durų montavimas


Neturint tinkamos patirties, durų su nematomu rėmu montavimas bus neįmanoma užduotis. Pagrindinis dalykas montavimo procese yra išankstinis sienos paruošimas.

Durų blokas montuojamas remonto metu, o sienų ar gipso kartono plokščių apdaila dar neatlikta. Varčios montavimas atliekamas ant paruoštų grindų arba ant anksčiau padaryto lygio. Tarpas tarp varčios ir grindų turi būti ne mažesnis kaip 10 mm.

Kasetinių durų montavimą apsunkina būtinybė atlikti paruošiamuosius darbus. Be abejo, paslėptos konstrukcijos įrengimas kainuos brangiau nei standartinių durų įrengimas.

Tačiau išlaidas galima sumažinti pasikvietus profesionalius montuotojus. Jie patars, kokios nematomos durys geriausiai tinka patalpai, padės atlikti matavimus ir organizuoti nišas durims. Profesionalų dėka durų montavimas vyks sklandžiai, o jūs gausite visiškai naujus ir originalius savo namų dizaino sprendimus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *